fbpx

PICSI

Окрім морфологічної будови, під час відбору сперматозоїдів для ICSI важливе значення має їхня зрілість. Якщо в спермі багато незрілих форм, необхідно використати метод PICSI (Physiologic Intra Cytoplasmic Sperm Injection, фізіологічне ICSI). Цей метод дає змогу вибрати кращий сперматозоїд для проведення ICSI з урахуванням його фізіологічної зрілості.

Оболонка, що оточує яйцеклітину, містить натуральний полімер гіалуронан. У природних умовах з нею взаємодіють лише зрілі сперматозоїди, у яких є повний набір рецепторів, що необхідні для запліднення. Зрештою один зрілий сперматозоїд проникає всередину яйцеклітини.

Принцип роботи методу PICSI оснований на здатності зрілих сперматозоїдів з’єднуватися з гіалуронаном, це дає можливість максимально наближено відтворити природний процес і прогнозувати поведінку сперматозоїда під час запліднення.

Для проведення PICSI використовують спеціальні планшети, на дно яких нанесений цей біополімер. Коли він потрапляє на цей планшет, сперматозоїди зв’язуються з гіалуронаном, і за характером цього зв’язку ембріолог може визначити найбільш придатні для проведення PICSI сперматозоїди. Потім з відібраних сперматозоїдів можна вибрати найкращі, основуючись на їхніх морфологічних характеристиках.

Показання для проведення PICSI:

  • HBA тест <=65%
  • Високий рівень фрагментації ДНК
  • Низька якість ембріонів у попередніх спробах
  • Повторна відсутність імплантації ДРТ
  • Повторні випадки мимовільних абортів у ДРТ
  • Низький вміст морфологічно нормальний форм
  • Низьке запліднення після ЕКЗ або ICSI
  • Вік жінки >38 років

Дослідження довели, що під час проведення PICSI, з гіалуронаном взаємодіють сперматозоїди, що мають менше пошкоджень ДНК та хромосомних порушень, ніж ті, що були відібрані тільки на основі морфологічних характеристик. PICSI дає кращу якість ембріонів, підвищує вірогідність імплантації і зменшує шанси переривання вагітності.

Але за умови «гарної» сперми PICSI майже не впливає на результат. Для того, щоб зрозуміти, чи потрібна PICSI у конкретному випадку, проводять HBA-тест (Hyaluronan Binding Assay – тест на взаємодію з гіалуронаном).