fbpx

УЗД простати та мошонки

Показання для проведення УЗД мошонки:

  • чоловіче безпліддя (патоспермія)  
  • тестикулярний рак у чоловіків (крипторхізм)

Ультразвукове дослідження – найбільш доступний і абсолютно не шкідливий метод обстеження передміхурової залози й органів мошонки. УЗД дозволяє лікарю отримати інформацію про структуру простати/мошонки, виявити анатомічні зміни цих органів. Поєднання ультразвукового дослідження та доплерографії є найбільш інформативним методом ультразвукової діагностики. Цей метод дозволяє дослідити особливості судинної системи органів, виміряти та зафіксувати цифрові показники кровопостачання. Застосування доплерографії дозволяє максимально точно встановити діагноз та призначити найефективніше лікування.

У Клініці репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка доплерографію судин простати/мошонки проводять з використанням сучасного ультразвукового сканера останнього покоління, що має високочастотний лінійний давач, саме він дає можливість провести найдетальнішу діагностику.

Для дослідження передміхурової залози можна використовувати як трансабдомінальні (дослідження через передню черевну стінку з наповненим сечовим міхуром), так і внутрішньопорожнинні ректальні давачі (ТРУЗД). Використанню останніх надають перевагу завдяки кращій візуалізації та більш тонкій оцінці їх структури. ТРУЗД – ультразвукове дослідження, що виконують за допомогою спеціального високочастотного ультразвукового давача особливої конструкції через прямую кишку пацієнта. При цьому ультразвуковий давач знаходиться безпосередньо біля простати, від неї його відділяє лише стінка прямої кишки. Головною перевагою ТРУЗД є можливість отримати повноцінне та дуже чітке зображення простати, різних її відділів (зон), а відповідно, і патологічних процесів цього органу.

Метод дає змогу:

  • оцінити структуру простати, її розміри, щільність, однорідність, наявність будь-яких утворень;
  • дослідити стан яєчка, його придатка і сім’яного канатика;
  • діагностувати аденому простати або доброякісну гіперплазію передміхурової залози;
  • діагностувати рак передміхурової залози;
  • виявити простатит;
  • діагностувати кісту передміхурової залози;
  • діагностувати запальні захворювання яєчка і його придатка (орхіт, епідидиміт, орхоепідидиміт);
  • діагностувати судинні захворювання яєчка і його придатка (варикозне розширення вен сім’яного канатика або варикоцеле).

У Клініці репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка пацієнтам не потрібна додаткова підготовка для проведення ультразвукового дослідження, адже його здійснюють з використанням апарату УЗД експертного класу ВК-MEDICAL FlexFocus 400.