Історія Клініки

Неможливо назвати точну дату початку історії Клініки. Точкою відліку можна вважати 1983 рік, коли академік Національної академії наук України, доктор медичних наук, професор Валентин Іванович Грищенко створив першу в країні лабораторію репродукції людини, що згодом була перетворена на Клініку «Імплант». Тут він об’єднав велику команду професіоналів-медиків та біологів. За умов відсутності спеціального обладнання, дефіциту необхідних препаратів та середовищ, вони вивчали та запроваджували нові технології лікування безпліддя. І ось нарешті, у 1990 році лабораторія провела перший в Україні успішний цикл екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), результатом якого стало народження в 1991 році дівчинки Каті.

Також унікальною подією була перша в Україні успішна програма сурогатного материнства. Жінка не могла виносити вагітність через відсутність матки. Для неї це зробила її мати. На той час ця подія здавалася всім абсолютною фантастикою.

У 2001 році в Клініці відкрилося і почало свою діяльність відділення гінекологічної ендоскопії.

У результаті багаторічних досліджень у 2003 році провели вперше процедуру перенесення ембріонів, що перенесли кріоконсервування, у матку пацієнтки.

І клініка, що нині має ім’я В.І. Грищенка – це:

  • Перша в Україні клініка допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ)
  • Перша в Україні дитина, що народилася в результаті ЕКЗ
  • Перший в Україні та СРСР банк донорської сперми
  • Перша в СНД успішна програма сурогатного материнства

3 січня 2011 року не стало Валентина Івановича Грищенка. Він пішов з життя, але залишився в серцях щасливих батьків та їхніх дітей, у серцях своїх колег та учнів. Він навчив нас учитися кожен день, годину й мить, пам’ятаючи заради яких цілей ми працюємо й живемо, любити й цінити людей і щиро прагнути допомогти їм, зберігаючи традиції гуманізму, професіоналізму та колегіальності.