fbpx

Історія Клініки

Початком історії Клініки вважається 1983 рік, коли в Інституті Проблем кріобіології і кріомедицини НАН України академік Національної академії наук України, доктор медичних наук, професор Валентин Іванович Грищенко  створив першу в країні лабораторію репродукції людини, що згодом була перетворена в Центр репродукції людини «Імплант» (Клініку «Імплант»).

Тут він об’єднав велику команду професіоналів-медиків та біологів. За умов відсутності спеціального обладнання, дефіциту необхідних препаратів та середовищ, вони вивчали та запроваджували нові технології лікування безпліддя.

У 1990 році лабораторія провела перший в Україні успішний цикл екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), в результаті якого 19 березня 1991 р. народилася дівчинка Катя.

Унікальною подією в історії репродуктології вважається проведення в Центрі репродукції людини «Імплант» першої в Україні і странах СНД програми сурогатного материнства. Жінка у віці 48 років виносила і народила дитину для своєї дочки, у якої не було анатомо-фізіологічних можливостей для виношування вагітності (була відсутня матка).

З 1985 р. в Інституті проводилися дослідження по можливості застосування наднизьких температур і гіпотермії для зберігання сперміїв, ооцитів і ембріонів людини.

У серпні 2003 р. в Центрі «Імплант» народилась перша в Україні дитина після трансплантації в матку пацієнтки власних ембріонів, які перенесли кріоконсервування.

У 2001 році в Клініці відкрилося і почало свою діяльність відділення гінекологічної ендоскопії.

І клініка, що нині має ім’я В.І. Грищенка – це:

3 січня 2011 року не стало Валентина Івановича Грищенка. Він пішов з життя, але залишився в серцях щасливих батьків та їхніх дітей, у серцях своїх колег та учнів. Він навчив нас учитися кожен день, годину й мить, пам’ятаючи заради яких цілей ми працюємо й живемо, любити й цінити людей і щиро прагнути допомогти їм, зберігаючи традиції гуманізму, професіоналізму та колегіальності.