Лапаротомія – хірургічний розріз черевної стінки для проведення операцій у черевній порожнині, щоб отримати доступ до органів черевної порожнини. Це традиційна хірургічна методика, що буває необхідною у випадках, коли малоінвазивних методик недостатньо.
Частіше за все лапаротомію проводять для виконання консервативної міомектомії. Лапаротомічний доступ для видалення вузлів лейоміоми проводиться якщо пухлина дуже великого розміру, множинна міома або нетипова локалізація. Можливе проведення діагностичної гістероскопії на початку операції, щоб виключити деформацію порожнини матки. Хромосальпінгоскопія – обов’язкова. На шкіру накладають косметичний шов. Операцію проводять із загальною або спінальною анестезією. Госпіталізація 1 день.
У кабінеті патології шийки матки Клініки репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка проводять діагностичні та лікувальні процедури, що дають можливість правильно оцінити наявну патологію шийки матки і провести лікування.
Біопсію шийки матки потрібно робити у разі підозри на онкологічну патологію.
Або конусовидне висічення, показане у випадку передракових процесів. Необхідну консультацію онкогінеколога пацієнтка може отримати в Клініці.
Кріодеструкція шийки матки показана у разі доброякісних захворювань шийки матки.
Видалення поліпа шийки матки проводять за його наявності. Це супроводжується роздільними діагностичним вискоблюванням порожнини матки та цервікального каналу. Спочатку видаляють поліп, потім послідовно роблять вискоблювання цервікального каналу й порожнини матки. Гістологічне дослідження отриманого матеріалу проводять обов’язково, це дає можливість точно поставити діагноз. Процедуру проводять в умовах денного стаціонару із використанням внутрішньовенної анестезії.
Роздільне діагностичне вискоблювання порожнини матки та цервікального каналу – метод діагностики та лікування патологічних змін шийки матки та тіла матки. Це передбачає послідовне вискоблювання спочатку каналу шийки матки, а потім порожнини матки. Гістологічне дослідження отриманого матеріалу проводять обов’язково, це дає змогу точно поставити діагноз. Процедуру проводять в умовах денного стаціонару з використанням внутрішньовенної анестезії.