fbpx

Грищенко Микола Григорович

Генеральний директор, акушер-гінеколог, репродуктолог

Грищенко Микола Григорович (народився 16 жовтня 1975 р.) присвячує свою науково-дослідницьку та практичну діяльність проблемам репродуктивного здоров’я. Цей вибір обумовлений бажанням продовжувати справу чотирьох поколінь акушерів-гінекологів медичної династії родини Грищенків, справу видатного вченого Грищенка Валентина Івановича.

Ще під час навчання у Харківському державному медичному університеті Микола Грищенко активно займався дослідницькою діяльністю, а під час навчання в аспірантурі з 2000 р. по 2002 р. працював на посаді голови Ради молодих вчених ХДМУ.

У січні 2003 р. Микола Григорович захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: „Вміст біологічно-активних речовин у фолікулярній рідині та їх вплив на процеси запліднення ооцитів і розвиток ембріонів in vitrо при безплідності” за спеціальністю „Акушерство та гінекологія” та отримав ступінь кандидата медичних наук.

У вересні 2003 року Грищенко Микола Григорович почав працювати на посаді медичного директора Центру репродукції людини «Імплант».

У 2003 році – відкрив у Центрі «Імплант» відділення гінекологічної ендоскопії, яке під його керівництвом успішно функціонує вже більш 17 років.

З 2004 р. по 2012 Микола Григорович працював на посаді доцента кафедри акушерства та гінекології №1 ХНМУ.

М.Г. Грищенко – автор понад 140 наукових друкованих праць, у тому числі 6 патентів, 2 нововведень, 1 інформаційного листа. Ним було розроблено 7 методичних розробок для студентів і лікарів-інтернів, він є співавтором 4 підручників та 1 монографії. 

В 2004 р. зі співавторами одержав диплом першого ступеня за наукову роботу на конкурсі Харківського медичного товариства, а в  2005 р. був лауреатом стипендії Кабінету  Міністрів  України для молодих вчених.

З 2005 р. він є дійсним членом Європейської асоціації репродукції людини та ембріології (ESHRE). Микола Грищенко також є постійним членом Американської асоціації репродуктивної медицини (ASRM) та членом асоціації акушерів-гінекологів України.

Він є офіційним представником від України в ESHRE, та учасником робочої групи ESHRE з моніторингу результатів лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій.

В 2011 та в 2016 рр. був нагороджений почесними грамотами Департаменту охорони здоров’я та Харківської державної обласної адміністрації.

У квітні 2011 р. Грищенко Микола Григорович захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: „Патогенетичні основи удосконалення допоміжних репродуктивних технологій у жінок, які перенесли хронічні запальні захворювання органів малого тазу” за спеціальністю „ Акушерство та гінекологія” та отримав ступінь доктора медичних наук.

У грудні 2010 р. на загальних зборах трудового колективу Грищенко Микола Григорович одноголосно був обраний директором Центру репродукції людини «Імплант», який у 2011 р. за ініціативою Миколи Григоровича був реорганізований у ТОВ «Клініка репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка».

З травня 2012 р. Грищенко Микола Григорович працював на посаді професора кафедри акушерства та гінекології ХНМУ № 1, потім кафедри акушерства та гінекології ХНМУ N2.

Він також очолює ТОВ «Клініка репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка», яка є клінічною базою кафедри акушерства та гінекології.

У 2011 р. М.Г. Грищенко був призначений на посаду головного позаштатного спеціаліста з репродуктивної медицини Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради.

У 2012 р. М.Г. Грищенко був обраний членом президії Української Асоціації Репродуктивної Медицини, головою наукового комітету УАРМ.

З 2016 р. Микола Григорович очолює кафедру акушерства та гінекології медичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Наразі Микола Грищенко також обіймає посаду віце-президента Української асоціації репродуктивної медицини.

З квітня 2019 року до лютого 2021 року Микола Грищенко проходив навчання та отримав та отримав кваліфікацію “Senior Executive Master of Business Administration” в Бізнес-школі МІМ (м. Київ).

Записатися на прийом

    «Перше знайомство з репродуктологом»

    Консультація гінеколога-репродуктолога, УЗД органів малого таза (фолікулометрія, оцінка стану ендометрія)

    Поля, позначені зірочкою, обов'язкові для заповнення

    Натиснувши кнопку «Записатися», я даю згоду на обробку персональних даних