Грищенко Микола Григорович

Український вчений, доктор медичних наук, професор, директор «Клініки репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка».

Микола Григорович присвячує свою науково-дослідницьку та практичну діяльність проблемам репродуктивного здоров’я. Цей вибір обумовлений бажанням продовжувати справу трьох поколінь акушерів-гінекологів своєї родини, справу видатного вченого, академіка Національної академії наук України, д.м.н., професора Грищенка Валентина Івановича.

У січні 2003 р. Микола Григорович захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: «Вміст біологічно-активних речовин у фолікулярній рідині та їх вплив на процеси запліднення ооцитів і розвиток ембріонів in vitrо при безплідності» за спеціальністю «Акушерство та гінекологія» та отримав ступінь кандидата медичних наук.

У квітні 2011 р. Грищенко Микола Григорович захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: «Патогенетичні основи удосконалення допоміжних репродуктивних технологій у жінок, які перенесли хронічні запальні захворювання органів малого тазу» за спеціальністю «Акушерство та гінекологія» та отримав ступінь доктора медичних наук.

З вересня 2003 року Грищенко Микола Григорович працював на посаді медичного директора Центру репродукції людини «Імплант».

У 2003 році – відкрив у Центрі «Імплант» Відділення гінекологічної ендоскопії, яке під його керівництвом успішно функціонує вже більш 10 років.

У грудні 2010 р. на загальних зборах трудового колективу Грищенко Микола Григорович одноголосно був обраний директором Центру репродукції людини «Імплант», який у 2011 р. за ініціативою Миколи Григоровича був реорганізований у ТОВ «Клініка репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка».

З лютого 2004 р. по травень 2012 р. Микола Григорович працював на посаді доцента кафедри акушерства та гінекології № 1 ХНМУ.

М.Г. Грищенко – автор 133 наукових друкованих праць, у тому числі 6 патентів, 2 нововведень, 1 інформаційного листа. Ним було розроблено 7 методичних розробок для студентів і лікарів-інтернів, він є співавтор 4 медичних підручників та 1 монографії.

З 2005 р. він є дійсним членом Європейської асоціації репродуктологів та ембріологів (ESHRE). Також є дійсним членом президії Української асоціації репродуктивної медицини, та членом асоціації акушерів-гінекологів України.

З 2000 р. по 2002 р. працював на посаді голови Ради молодих вчених ХДМУ.

В 2004 р. зі співавторами одержав диплом першого ступеня за наукову роботу на конкурсі Харківського медичного товариства.

В 2005 р. був лауреатом стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених.

В 2011 та в 2016 рр. був нагороджений почесними грамотами Департаменту охорони здоров’я та Харківської державної обласної адміністрації.

З травня 2012 р. Грищенко Микола Григорович працює на посаді професора кафедри акушерства та гінекології № 1 Харківського національного медичного університету  та за сумісництвом на посаді директора ТОВ «Клініка репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка», яка є клінічною базою кафедри акушерства та гінекології № 2 ХНМУ.

У 2012 р. М.Г. Грищенко був обраний членом президії Української Асоціації Репродуктивної Медицини, головою наукового комітету УАРМ.

У січні 2013 р. призначений на посаду головного позаштатного спеціаліста з репродуктивної медицини Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради.

З 2014 р. є учасником робочої групи Європейської асоціації репродуктологів та ембріологів (ESHRE) з моніторингу результатів лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій.

З 2014 р. працює на посаді професора кафедри акушерства та гінекології № 2 Харківського національного медичного університету.

Записатися на прийом

Додати
файли

Поля, позначені зірочкою, обов'язкові для заповнення

Натиснувши кнопку «Надіслати», я даю згоду на обробку персональних даних