fbpx

IMSI (інтроцитоплазматична ін’єкція морфологічно відібраних сперматозоїдів)

IMSI (Intracytoplasmic Morphologically selected Sperm Injection) – інтроцитоплазматична ін’єкція морфологічно відібраних сперматозоїдів.

Методи штучного запліднення стрімко розвиваються. У 1999 році ізраїльські вчені під керівництвом професора Bartoov запропонували методику IMSI – нову методику для збільшення вірогідності настання вагітності під час проведення ЕКЗ+ ICSI у випадку виражених відхилень в показниках спермограми.

Під час проведення процедури ICSI відбір сперматозоїдів проводять за збільшення в 400 разів, в той час якщо додати методику IMSI до процедури ICSI це допоможе відібрати найкращий за морфологічними ознаками сперматозоїд за збільшення в 6600 разів.

Таке збільшення дає змогу визначити найменші деталі зміни морфології сперматозоїдів. А ці деталі мають дуже велике значення, бо можуть вказувати на патологію генетичного матеріалу сперматозоїда, що також важливо і для запліднення і нормального розвитку майбутнього ембріону.

У 2004 році професор Bartoov і його колеги продемонстрували, що вірогідність настання вагітності із застосуванням ICSI+IMSI у певних групах пацієнтів була значно вищою, ніж після звичайного ICSI. З 2010 року процедуру IMSI успішно застосовують в Клініці репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка.

Відбір сперматозоїдів під час IMSI проводять за збільшення більше ніж у 6000 разів. Щоб забезпечити таке збільшення мікроскоп для проведення процедури має бути оснащений спеціальним оптико-електронним обладнанням. Відбір сперматозоїдів під час IMSI є набагато довшою та кропіткою роботою ніж під час звичайної процедури ICSI. У складних випадках вибір нормального сперматозоїда може тривати кілька годин. Всі ці зусилля направлені на підвищення вірогідності настання вагітності і на зниження можливості мимовільного аборту.

IMSI рекомендують:

  • Пацієнтам з 1-2 невдалими спробами ICSI.
  • Пацієнтам з чоловічим безпліддям і високим рівнем тератозооспермії, тобто коли збільшується кількість патологічних форм сперматозоїдів