fbpx

Сурогатне материнство

Перша в Україні успішна програма сурогатного материнства!

У 1992 році у харківській клініці «Імплант», що зараз названа на честь академіка В.І. Грищенка, провели першу в Україні успішну програму сурогатного материнства.

У Клініку звернулася молода жінка, у якої нормально функціонували яєчники, але була відсутня матка (вроджена патологія). А отже, вона не могла самостійно завагітніти та виносити дитину. Після контрольованої стимуляції яєчників, пункції фолікулів та запліднення яйцеклітин пацієнтки спермою чоловіка ембріони перенесли у порожнину матки 48-річної матері пацієнтки.

13 липня 1993 року на світ з’явилася жива доношена дівчинка. Функцію сурогатної матері виконала мати пацієнтки (бабуся народженої дівчинки).


СТАТИ СУРОГАТНОЮ МАМОЮ

Сурогатне материнство

Процедура сурогатного материнства дозволяє біологічним батькам отримати генетично свою дитину у разі найскладніших випадків безпліддя: вроджена або набута відсутність матки, протипоказання до виношування вагітності або пологів.

Програму сурогатного материнства проводять в рамках процедури ЕКЗ.

Єдиною відмінністю для генетичних батьків буде перенесення ембріонів в порожнину матки сурогатної матері, а не біологічної. Під час проведення програми генетична мати приймає стимулюючі препарати, що сприяють росту яйцеклітин. Потім проводять пункцію фолікулів і отримують яйцеклітини. Яйцеклітини жінки (генетичної матері) запліднюють сперматозоїдами її чоловіка (генетичного батька). Отримані ембріони культивують впродовж кількох днів, після того переносять в порожнину матки сурогатної матері. Згідно із статистикою вірогідність настання вагітності за допомогою проведення такої процедури вище, ніж за проведення ЕКЗ.

Під час лікування можна виявити, що у когось з подружжя неможливо отримати сперматозоїди або яйцеклітини від біологічної матері або батька. У такому випадку можна використати донорські статеві клітини. Клініка має великий перевірений банк донорських яйцеклітин та сперматозоїдів. За неможливості використовувати яйцеклітини матері (або сперму батька), спеціалісти Клініки підберуть для Вас необхідний донорський матеріал.

Згідно із законодавством України дитина, що була народжена внаслідок застосування програми сурогатного материнства, повинна мати генетичний зв’язок хоча б з одним із батьків (тобто не можна використовувати і донорські яйцеклітини, і донорську сперму).

Клініка проводить програми сурогатного материнства, надає базу даних потенційних сурогатних матерів і, за необхідності, забезпечує своїх пацієнтів юридичною підтримкою.