fbpx

Ембріологічна лабораторія

Технологія ЕКЗ передбачає зародження нового життя людини поза організмом жінки. Ембріолог – одна з головних осіб, що бере участь у цій процедурі. Саме ембріологи отримують життєздатні ембріони з статевих клітин пацієнтів і спостерігають за ними до самого перенесення. Для нормального формування та розвитку ембріони людини потребують високої стабільності зовнішніх умов та захист від впливу несприятливих факторів. Функції, що під час природного запліднення забезпечує материнський організм, виконують під час штучного запліднення інкубатори та інші системи ембріологічної лабораторії.

Правильна організація та обладнання ембріологічної лабораторії Клініки ім. академіка В.І. Грищенка дозволяють нам забезпечити комфорт та безпеку ембріонів, а значить досягти високих результатів. Приміщення лабораторії спроектовано, основуючись на досвіді відомих європейських спеціалістів, з використанням нетоксичних матеріалів. Для забезпечення технології «чистих приміщень» лабораторія оснащена спеціалізованою багаторівневою системою подачі медичних газів, системою безперервного електропостачання, системами моніторингу та сповіщення. Ембріологи працюють на сучасному обладнанні європейських виробників, з культуральними середовищами світових лідерів (COOK medical, LifeGlobal).

Ми запрошуємо закордонних спеціалістів для проведення зовнішнього аудиту. З моменту запуску нашу лабораторію високо оцінили всесвітньо відомі експерти як от Sessilia Sjoblom (одна з провідних спеціалістів у світі із стандартизації ембріологічних лабораторій за стандартом ISO, Австралія) та Lars Johansson (директор з клінічної ембріології та контролю якості ORIGIO, Німеччина).

Навіщо потрібні генетичні дослідження?

Генетичні дослідження необхідні для того, щоб гарантувати здоров’я майбутньої дитини. Завдяки ним лікарі можуть визначити генетичні захворювання майбутніх батьків, а значить визначити найбільш безпечну стратегію ЕКЗ. У нашій лабораторії проводять каріотипування, визначення генетичних поліморфізмів, що асоціюються із порушенням фолатного циклу, з ризиком розвитку тромбофілії, діагностикою муковісцидозу, делецією локуса А1Р, спінальною м’язовою атрофією, фенілкетонурією, аналізом сперми Р18Н-методом. Аналізатори ДНК працюють в режимі реального часу та вирізняються точністю.

Окремим напрямком генетичних досліджень є преімплантаційна генетична діагностика (PGD), що дає змогу провести генетичний аналіз ембріона до його переносу в матку пацієнтки ( в циклі ЕКЗ). У Клініці імені академіка В.І. Грищенка використовується найбільш інноваційний вид генетичного аналізу – секвенування наступного покоління (next generation sequencing, NGS). Лише дві клініки в Україні проводять такий аналіз.

Наразі це найбільш швидкий та чутливий метод аналізу, що охоплює весь геном повністю. Дослідження проводять на обладнанні lon S5. виробник Ion Torent by Termo Fisher Scientific (США).