Замовити зворотній дзвінок

Ваша заявка прийнята

Відділення репродуктивних технологій

Віртуальний тур

Допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) - методики лікування, при яких маніпуляції з репродуктивними клітинами, окремі або всі етапи підготовки репродуктивних клітин, процеси запліднення та розвитку ембріонів до перенесення їх в матку пацієнтки здійснюються в умовах in vitro.

Історія Відділення допоміжних репродуктивних технологій Клініки репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенко налічує більше 20 років, і саме воно дало початок розвитку Клініки та асоціюється у багатьох пацієнтів з нашою попередньою назвою - «Імплант».

Сьогодні ефективність репродуктивних технологій досить висока, але, на жаль, вона далека від 100-відсоткової. Наша Клініка працює з ефективністю порівнянної, а іноді навіть перевищує середньоєвропейські та американські стандарти.

Все тече, все змінюється. Змінюються і підходи до репродуктивних технологій, усвідомлення їх цілей та потреб наших пацієнтів. Якщо раніше основною метою було досягнення вагітності за будь-яку ціну, то тепер ми думаємо насамперед про здоров'я наших пацієнтів і їхніх майбутніх дітей.

Якщо постаратися дуже стисло сформулювати основну мету репродуктивних технологій, то вона в нашому розумінні буде наступною:

"Народження однієї здорової дитини, з якої виростає здорова доросла, при відсутності небезпеки для здоров'я і життя, з максимальним комфортом, без істотних змін стилю життя у зв'язку з лікуванням, з мінімальними витратами, в найкоротший термін."

Не завжди можливо одночасно вирішити всі ці завдання на шляху до досягнення однієї глобальної мети. Але до цього слід прагнути. Сьогодні в Клініці репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенко відділення ДРТ і по оснащенню, і з досвіду фахівців відповідає найвищим світовим стандартам.

Нами був проведений аналіз результатів 1264 циклів ЕКЗ, проведених в Клініці репродуктивної медицини імені академіка В.І.Грищенко, за період з 1 січня по 31 грудня 2014.

Основним критерієм ефективності роботи Клініки слід вважати частоту імплантації. Цей показник обчислюється методом визначення того, яка частка перенесених ембріонів дала результат у вигляді прогресуючої вагітності з візуалізацією серцевої діяльності плода. За вищевказаний період в Клініці з 2333 перенесених ембріонів імплантувалось 792. Таким чином, частота імплантації склала 33,9%.

Відомо, що з віком ефективність ЕКЗ значно знижується. Основною причиною погіршення результатів є збільшення кількості хромосомних аномалій ембріонів, що призводить до зниження частоти імплантації за рахунок ембріонального фактора. Щоб виключити його вплив, ми підрахували показник частоти імплантації у молодих пацієнток (менше 35 років на момент перенесення ембріонів), які, фактично, є селективною маркерною підгрупою, по якій зазвичай оцінюється якість роботи клініки. У даній групі з 1654 перенесених ембріонів імплантувалось 627 - частота імплантації склала 37,9%.

Для порівняння, за даними Society for Assisted Reproductive Technology (SARL, USA, http://www.sart.org), частота імплантації в аналогічній селективної групі в США в 2012 році склала 37,5%.

Щоб виключити додаткові ембріональні фактори, які можуть вплинути на імплантацію, була окремо підрахована частота імплантації в циклах з донацією ооцитів. Даний показник в клініці імені академіка В.І.Грищенко склав 42,4% (84 з 196 ембріонів імплантувались).

Дані результати свідчать про те, що результати роботи Клініки репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенко високі, стабільні і можна порівняти з результатами роботи кращих американських та європейських клінік.

Фахівці відділення

Запис на прийом