00:00:02 60 % – саме стільки українців мають надмірну вагу тіла. Як відомо, зайві кілограми можуть стати причиною хвороб і знижують якість життя. А тому люди постійно шукають спосіб схуднути. Одним із таких є інтервальне голодування. Що це? Нова модна дієта чи спосіб швидко та якісно позбутися зайвих кілограмів. Відповідь шукали наші журналісти далі.
00:00:33 16 на 8, 14 на 10, о ні, я не згадую табличку множення, всього лише вивчаю цікавий спосіб схуднути – інтервальне голодування. Це режим прийому їжі, коли їсти дозволяється тільки в визначений період, решту часу продукти харчування не вживаються.
00:00:55 Інтервальне голодування – це такий тип голодування, коли ми робимо інтервали між прийомами нашої їжі.
00:01:00 Японський вчений Йосінорі Осумі відкрив таке явище як автофагія. Це коли організм певний час не отримує харчові речовини і починає переварювати якісь непотрібні уламки себе і таким чином омолоджується. Йосінорі Осумі відкрив цю автофагію для найпростіших, таких як гриби, і чи має це сенс для людини досі невідомо.
00:01:32 Існують різні схеми прийому їжі. Можна щодня протягом 8 годин їсти, а 16 голодувати.
00:01:39 Схеми бувають 20/4, тобто коли 4 години ми вдень їмо, а 20 годин не їмо. Тобто це може бути 2 прийоми їжі, наприклад прийом їжі о 10 годині та о 14 годині.
00:01:57 Краще зранку, тому що зранку циркадні ритми прискорюються, сонце йде в зеніт і прискорюється метаболізм.
00:02:06 Прихильники цієї дієти вважають, що таким чином можна добряче схуднути, налагодити обмін речовин, покращити самопочуття. Практики цього методу відзначають, що тимчасова відмова від їжі допомагає краще справлятися з підвищеними розумовими навантаженнями, з’являється легкість у тілі, нормалізується сон.
00:02:25 Щоб схуднути так чи інакше, потрібно розрахувати калораж, тримати дефіцит калоражу. Калорія – це одиниця виміру енергії, яку використовує організм для того, щоб функціонувати. Якщо організм не отримує певну кількість калорій, достатню для функціонування, він починає спалювати свою рідну тканину.
00:02:50 Щоправда, захоплюватись голодуванням не варто, адже може погіршитися стан шлунково-кишкового тракту та загостритись хронічні недуги. Почуття голоду може викликати стрес та надалі привести до інтенсивного переїдання.
00:03:05 Протипоказано людям, у яких є гастрит чи виразка чи, наприклад, застій жовчі, й інші хронічні захворювання шлунку, ШКТ. Особливо протипоказано вагітним та жінкам, які годують груддю.
00:03:30 Серед харків’ян немає однозначного ставлення до такого режиму харчування.
00:03:34 Мені здається, що великий інтервал між прийомами їжі шкодить шлунку, тому я за більш регулярне харчування, а інтервальне голодування особисто мене не влаштовує.
00:03:47 Якщо людина хоче схуднути і поставила собі таку ціль, це нормальний спосіб, він не шкідливий для здоров’я. Не такий небезпечний, як якісь таблетки або чаї для схуднення. Тому, я вважаю, що це достойний і гарний спосіб скинути вагу.
00:04:04 Якісь обмеження можуть бути, але не повністю, не голодувати.
00:04:09 Якщо вирішили спробувати інтервальне голодування, підготуйте свій організм: зменшіть порції їжі, пийте достатньо води та виключіть шкідливі продукти. Оберіть схему – краще починати з найпростішої.
00:04:22 Якщо хтось планує зайнятися цим стилем харчування, треба спочатку обов’язково піти до лікаря та обстежитись.
00:04:33 Я вважаю, що краще зробити спочатку 12/12, тобто ми їмо в 4 прийоми. Наприклад, ми о 7 поснідали, о 7 вечеря і є 12 годин, коли ми не їмо.
00:04:49 Існують маленькі хитрощі, що допоможуть полегшити процес. Пити воду із лимонним соком, уникати газованих солодких напоїв, що підвищують апетит.
00:05:02 Треба поступово вводити ті продукти, до яких ви звикли, і поступово цей проміжок часу збільшувати.
00:05:12 У харків’ян є свої поради для того, щоб схуднути.
00:05:15 Найкраще, думаю, займатися більше спортивною активністю, також слідкувати за харчуванням. Не відмовлятися взагалі від їжі – це небезпечно для здоров’я. Тому треба їсти або іти до дієтолога, і харчуватися багато разів на день маленькими порціями.
00:05:45 Бігати, як я, корисна їжа, вправи – найкращий засіб бути у формі.
00:05:50 Інтервальне голодування може допомогти привести тіло у форму, однак перед зміною режиму харчування проконсультуйтеся з лікарем, адже здоров’я та безпека важливіші.
В Клініці академіка Грищенка проводить прийом дієтолог, гастроентеролог Олександра Павліна Заліс-Якименко. Щодо її прийому звертайтесь:
Поширити у соц мережах: