Замовити зворотній дзвінок

Ваша заявка прийнята

Назад

ICSI - Інтрацитоплазматичне введення сперматозоїдів

ICSI – Це абревіатура від IntraCytoplasmic Sperm Injection - ін'єкція сперматозоїдів в цитоплазму яйцеклітини.

Це ефективний метод запліднення, заснований на прямому введенні одиничного сперматозоїда в яйцеклітину за допомогою спеціальних мікроманіпуляторів та мікроскопа. Першу вагітність і пологи після застосування методу ICSI отримали в Бельгії в 1992 році. У Клініці репродуктивної медицини імені академіка В.І.Грищенка метод ICSI застосовується з 1998 року.

Під час стандартної процедури ЕКЗ в яйцеклітину проникає один найкращий сперматозоїд, решта десятки тисяч забезпечують проникнення цього одного. Якщо сперматозоїдів мало або їх активність знижена, ембріолог вводить найкращий сперматозоїд в яйцеклітину за допомогою мікроголки. Таким чином для жінки протокол стимуляції, процедура пункції яєчників і перенесення ембріонів в циклі ЕКЗ + ICSI не відрізняються від цих же процедур в ході стандартного циклу ЕКЗ. Різниця між ЕКЗ і ЕКО + ICSI починається на ембріологічному етапі після отримання яйцеклітин.

Для проведення ICSI придатні тільки зрілі яйцеклітини. Процедуру ICSI проводять під мікроскопом при збільшенні x400. Для маніпуляції з яйцеклітиною та сперматозоїдом використовують скляні мікроінструменти - мікроголку та мікроприсоску. Мікроінструменти приєднані до маніпуляторів - пристроїв, що дозволяють переводити великі рухи рук через джойстики в мікроскопічні рухи інструментів. Для ICSI ембріолог намагається відібрати найбільш швидкий і морфологічно нормальний сперматозоїд. Його знерухомлюють, і переміщають в мікроголку. Потім, утримуючи яйцеклітину на мікроприсосці, проколюють оболонку яйцеклітини мікроголкою і вводять всередину неї сперматозоїд.

ICSI - Інтрацитоплазматичне введення сперматозоїдів

Таким же чином проводиться запліднення всіх отриманих при пункції зрілих яйцеклітин. Після завершення ICSI всі подальші процедури - культивування, оцінка якості ембріонів і перенесення ембріонів проводяться як при стандартному ЕКЗ.

Вірогідність проведення ICSI зазвичай визначається на перших етапах підготовки до ЕКЗ, після проведення комплексної спермограми та MAR-тесту (первинний андрологічний комплекс). Але в деяких випадках рішення про проведення ICSI приймається безпосередньо в день отримання ооцитів. Це пов'язано з тим, що показники сперми у чоловіка можуть сильно змінюватися в результаті різних факторів і в день пункції ооцитів може виявитися істотно гірше ніж в попередніх дослідженнях. У цьому випадку проведення стандартного ЕКЗ стає ризикованим.

Застосування процедури ICSI не впливає на перебіг вагітності та здоров'я народжених дітей.

 
Показання для проведення ICSI:
 • зниження кількості сперматозоїдів в спермі;
 • зниження рухливості сперматозоїдів;
 • багато патологічних форм сперматозоїдів;
 • поєднана патологія сперми;
 • використання відігрітих після кріоконсервування сперматозоїдів;
 • використання відігрітих після кріоконсервування ооцитів;
 • відсутність сперматозоїдів в спермі (азооспермія), коли отримання сперматозоїдів здійснюється хірургічним шляхом з яєчка (TESA) або придатка яєчка (PESA);
 • отримання сперматозоїдів із сечі при ретроградній еякуляції;
 • імунологічне безпліддя (позитивний MAR-тест);
 • необхідність генетичної передімплантаційної діагностики;

 

  Вартість послуг "ICSI - Інтрацитоплазматичне введення сперматозоїдів"

  ICSI - Интрацитоплазматичное введение сперматозоидов (мин./оптим.) 6700/8900 грн.
  Морфокинетическая селекция эмбрионов (0-9/9-18/19-27) 2100/2850/3500 грн.
  PICSI - Physiologic Intra Cytoplasmic Sperm Injection, физиологический ICSI (мин./оптим.) 5000/5000 грн.

  Запис на прийом