Замовити зворотній дзвінок

Ваша заявка прийнята

Назад

Кріоконсервування (вітрифікація) ембріонів і ооцитів

Кріоконсервування - це ефективний спосіб призупинити біологічні процеси в клітинах під впливом низьких температур, при цьому забезпечивши збереження життєдіяльності клітин після відігрівання.

Кріоконсервуванню можуть піддатися будь-які біологічні об'єкти. У Клініці репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка проводиться кріоконсервування ембріонів, ооцитів і зразків сперми (тестикулярної тканини).

Кріоконсервування ембріонів

При проведенні процедури ЕКЗ оптимальним є перенесення в порожнину матки не більше двох ембріонів. Решта ембріонів гарної якості за бажанням пацієнтів можуть бути кріоконсервовані для використання в майбутньому, в повторних спробах ЕКЗ (у разі негативного результату даної спроби або через кілька років, якщо пара ще захоче мати дітей). З цією метою проводиться кріоконсервування ембріонів.

Ембріони можуть бути заморожені на різних стадіях:

 • Запліднені яйцеклітини (зиготи)
 • Ембріони на стадії дроблення
 • Бластоцисти

Існує 2 способи заморожування ембріонів - повільне заморожування і вітрифікація. В обох випадках ембріон поміщають в кріопротекторний розчин, який оберігає ембріон від негативного впливу низьких температур.

Ембріони після відігрівання практично нічим не відрізняються від ембріонів до вітрифікації. Вони також успішно імплантуються і розвиваються. Всі ембріони в процесі відігрівання піддаються процедурі допоміжного хетчінгу. У ході цієї процедури оболонка ембріона розсікається пучком лазера під певним кутом, безпечним для ембріона. Вся ця маніпуляція спрямована на полегшення виходу ембріона з оболонки і підвищує шанс успішної імплантації.

Кріоконсервування дозволяє зберігати ембріони протягом досить тривалого часу. Це економічно вигідно оскільки вартість зберігання, відігрівання і перенесення ембріона в порожнину матки значно нижче, ніж повторення процедури ЕКЗ.

Вітріфікація 1

Мал. Бластоцисти, відігріті після застосування вітрифікації.

Вітрифікації ооцитів

У Клініці репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка для кріоконсервування яйцеклітин (ооцитів) використовується вітрифікація, тому на сьогоднішній день цей метод є найбільш ефективним. Саме вітрифікація як метод заморозки ооцитів повністю виключає формування кристалів льоду і зводить до мінімуму пошкодження ооцитів.

Вітрифікація ооцитів дозволяє продовжити репродуктивний вік жінки. До 40-ка років репродуктивний потенціал поступово знижується. За допомогою кріоконсервування своїх ооцитів в більш молодому віці, жінка може відкласти вагітність на бажаний термін, а також захистити майбутню дитину від генетичних відхилень, викликаних старінням батьків.

Якщо жінка зацікавлена у збереженні своєї репродуктивної функції, вітрифікація ооцитів доцільна в наступних випадках:

 • до проведення хіміотерапії при деяких онкологічних захворюваннях
 • при ендометріозі - оскільки це захворювання має хронічний перебіг і супроводжується зменшенням кількості фолікулів в яєчниках
 • для збільшення шансів настання вагітності у жінок з низьким фолікулярним резервом яєчників
 • в екстрених випадках, коли не вдається отримати сперматозоїди в день пункції яєчників при проведенні ЕКЗ
 • перед оперативним втручанням при деяких гінекологічних захворюваннях

У Клініці в процесі циклу "вітрифікація - відігрівання" вдається зберегти до 80% життєздатних ооцитів. При цьому частота настання вагітності після запліднення вітріфікованих ооцитів наближається до стандартних показників настання вагітності після ЕКЗ.

Вітріфікація 2

Мал. Відігріті ооцити після застосування процедури вітрифікації.

Ціни на вітрифікацію з 01.01.2015

Кількість носіїв*

Перший внесок (сплачується до ембріопереноса)

Другий внесок (сплачується після ембріопереноса)

1

2880

0

2

2880

540

3

2880

1080

4

2880

1620

5

2880

2160

6

2880

2700

7

2880

3240

8

2880

3780

9

2880

4320

10

2880

4860

* - носій занурюваний в рідкий азот може містити не більше двох ембріонів

  Вартість послуг "Кріоконсервування (вітрифікація) ембріонів і ооцитів"

  Криоконсервирование (витрификация) эмбрионов 3100* грн.
  Хранение эмбрионов (1 месяц) 250 грн.
  Реконсервирование (витрификация) эмбрионов 3100 грн.

  Запис на прийом