Замовити зворотній дзвінок

Ваша заявка прийнята

Питання - відповідь

Питання
Що таке фертильність?
Відповідь

Фертильність - це здатність до зачаття і народження живої дитини.

Питання
Що таке безпліддя?
Відповідь

Безпліддя - це нездатність до зачаття і народження живої дитини.

Безплідний шлюб - це такий шлюб, коли у подружжя дітородного віку при регулярному статевому житті без контрацепції протягом року і більше не настає вагітність.

Питання
Які бувають види безпліддя?
Відповідь

Первинним вважається безпліддя, при якому у жінки, що живе статевим життям, ніколи не було вагітності.

Вторинне безпліддя - це відсутність вагітності після того, як у жінки була хоча б одна вагітність, незалежно від того, чим вона завершилася (пологи, самовільний викидень, аборт).

Також виділяють безпліддя чоловіче і жіноче.

Питання
Які причини безпліддя?
Відповідь

На відміну від звичайних хвороб, безпліддя відноситься не до однієї людини, а до подружньої пари. Тому правильніше говорити не про безпліддя, а про безплідний шлюб. Частота безплідних шлюбів становить близько 15-20%.

Найбільш частими причинами безпліддя у жінки є:

трубно-перитонеальний фактор, який включає в себе анатомічні та функціональні зміни в статевих органах після перенесених запальних захворювань маткових труб, яєчників, матки, шийки матки, піхви, спайки в черевній порожнині, порожнини матки.

Гормональний фактор

• порушення функції яєчників і гіпофізу

• порушення функції надниркових залоз

• порушення функції щитовидної залози

• пухлина матки (міома)

• ендометріоз

• пухлини яєчників

• інфантилізм

Генетичний фактор

• наявність спадкових захворювань

• генетична схильність до порушень у системі згортання крові

• вроджені аномалії розвитку статевих органів

Найбільш частими причинами безпліддя у чоловіків є:

• зниження показників спермограми

• варикоцеле

• інфекції урогенітального тракту

• ендокринний фактор

• імунологічний фактор

• сексуальні та/або еякуляторні порушення

• вроджена аномалія

Питання
Яким чином діагностуються причини жіночого безпліддя?
Відповідь

Обстеження при жіночому безплідді включають в себе наступні напрямки:

• оцінка характеру функціональних змін в яєчниках і матці

• оцінка стану порожнини матки і прохідності маткових труб

• дослідження на інфекції сечостатевих шляхів

• виявлення імунологічного конфлікту між чоловіком і дружиною, дослідження показників імунної системи

• визначення каріотипу, генетичних факторів

• дослідження показників згортання крові

Питання
Як визначається гормональна функція яєчників?
Відповідь

Ультразвуковий моніторинг фолікулогенезу, а також гормональний моніторинг є найбільш інформативними дослідженнями гормональної функції яєчників.

Питання
Що таке базальна температура?
Відповідь

Базальна (або ректальна) температура вимірюється у прямій кишці вранці, не встаючи з ліжка. На підставі отриманих результатів будується графік базальної температури. В середині менструального циклу базальна температура, під впливом прогестерону (гормону жовтого тіла), підвищується на 0,4 градуси (37 градусів і вище). Протягом 12-14 днів вона тримається на цьому рівні. За 1-2 дні до початку менструації вона знижується до 36,6 градусів.

Питання
Чи є підвищення базальної температури гарантією настання овуляції?
Відповідь

На жаль, не завжди. Більше 15% жінок стикаються з тим, що при підвищенні базальної температури у них відсутня овуляція, і навпаки - овуляція може відбуватися при постійній базальній температурі нижче 37 градусів. Тому цей метод практично не використовується в сучасних умовах.

Питання
Чи є статева потенція чоловіки доказом його фертильності?
Відповідь

Не є. При статевому акті чоловіча насіннєва рідина потрапляє до статевих шляхів жінки. А здатність до запліднення (фертильність) визначається якістю сперматозоїдів.

Питання
Як проводиться обстеження чоловіка?
Відповідь

У першу чергу проводиться дослідження сперми (спермограма). У випадках відхилення показників від нормальних проводиться консультація лікаря-андролога для з'ясування причин і призначення відповідного лікування.

Питання
Як підготуватися до здачі сперми?
Відповідь

Під впливом алкоголю, нікотину, неправильного харчування (гостра і жирна їжа), перевтоми і стресів якість сперми суттєво погіршується. Тому для отримання найкращих результатів спермограми необхідно виключити або звести до мінімуму вплив вищезгаданих факторів.

Обов'язковою вимогою перед здачею сперми є статеве утримання, а також відмова від гарячих ванн і саун протягом 3 днів.

Питання
Що таке внутрішньоматкова штучна інсемінація?
Відповідь

Внутрішньоматкова штучна інсемінація - це введення сперми за допомогою спеціального катетера в порожнину матки.

Штучна інсемінація показана при деяких формах чоловічого, а також жіночого ендокринного та імунологічного безпліддя. Необхідною умовою для проведення цієї процедури є нормальна прохідність маткових труб. У сприятливий для настання вагітності день (в природному циклі або на тлі гормональної стимуляції овуляції) жінці за допомогою катетера в порожнину матки вводять попередньо підготовлену сперму чоловіка або донора.

Питання
Які існують методи лікування чоловічого безпліддя?
Відповідь

Лікування чоловічого безпліддя може бути консервативним (гормональним, протизапальним) або хірургічним. Якщо ж подолати безпліддя за допомогою цих методів не вдається, застосовуються методи ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій): ЕКЗ, ІКСІ, ТЕЗА, МЕЗА.

Питання
Що таке ЕКЗ?
Відповідь

ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення, запліднення поза організмом) - це метод лікування безпліддя, при якому запліднення яйцеклітин жінки сперміями чоловіка відбувається поза її організму. Після запліднення отримані ембріони переносять до порожнини матки жінки, і вона виношує вагітність.

Питання
Чи треба перевіряти прохідність труб перед проведенням ЕКЗ?
Відповідь

Ні. Ті процеси запліднення, які в організмі жінки проходять у маткових трубах, при проведенні ЕКЗ проводяться в спеціальних боксах і інкубаторах. Програма ЕКЗ спочатку була створена для жінок, у яких немає маткових труб або вони непрохідні.

Питання
Що таке ІКСІ?
Відповідь

ІКСІ - це варіант запліднення яйцеклітини жінки при проведенні ЕКЗ, введення за допомогою спеціальних мікроманіпуляторів одного сперматозоїда прямо в цитоплазму яйцеклітини. За допомогою цієї мікроманіпуляції відбувається запліднення.

Якщо в результаті будь-якого захворювання сперматозоїд втрачає здатність проникати всередину яйцеклітини, оскільки її щільна зовнішня оболонка стає для нього непереборною перешкодою, виникає необхідність застосування методу ІКСІ.

Питання
Чим відрізняються ЕКЗ і ІКСІ?
Відповідь

ЕКЗ - це метод лікування, в рамках якого запліднення клітин може проводитися методом ІКСІ. ІКСІ не буває без ЕКЗ.

Питання
Що таке ІМСІ?
Відповідь

ІМСІ - вибір сперміїв з еякуляту під дуже великим збільшенням для проведення ІКСІ.

Питання
Що таке ТЕЗА і МЕЗА?
Відповідь

Обидві програми використовують у випадках азооспермії - відсутності сперматозоїдів в еякуляті. ТЕЗА і МЕЗА - це варіанти програми ІКСІ. Вся різниця полягає в «джерелі» сперматозоїдів: в ТЕЗА сперматозоїди, необхідні для ін'єкції в яйцеклітину, витягуються при пункції яєчка, а в МЕЗА - за допомогою придатка яєчка.

Питання
Коли використовують донорську сперму?
Відповідь

Донорство сперми - це програма, що використовується у випадках абсолютного чоловічого безпліддя або для самотніх жінок.

Питання
Як обрати донора?
Відповідь

Пацієнти з опису мають можливість обрати донора з бажаними зовнішніми даними і групою крові.

Питання
Що таке банк сперми?
Відповідь

Банк сперми - це сховище заморожених порцій сперми.

Найчастіше мається на увазі банк донорської сперми. Однак послугами спермобанку можуть скористатися і чоловіки, чия діяльність пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, а також в разі інших причин бажають зберегти зразки своєї сперми.

Питання
Коли використовують донорські яйцеклітини?
Відповідь

У деяких жінок безпліддя пов'язане з тим, що у них в яєчниках не відбувається зростання фолікулів і дозрівання яйцеклітин. Тоді яйцеклітини отримують від жінки-донора і запліднюють ці донорські яйцеклітини спермою чоловіка пацієнтки або спермою донора. Отримані ембріони переносять до матки пацієнтки, і вона виношує вагітність.

Питання
Що таке АМГ?
Відповідь

АМГ (антимюллерів гормон) - один з маркерів репродуктивної системи жіночого організму, який безпосередньо пов'язаний з оваріальним резервом яєчників і їх здатністю виробляти яйцеклітини. Чим нижче АМГ, тим менше яйцеклітин продукує яєчник.

Питання
Чи залежить АМГ від віку?
Відповідь

Так. З віком рівень АМГ знижується, особливо після 40 років.

Питання
Чи є можливість збільшити АМГ?
Відповідь

На жаль, сильно вплинути на рівень АМГ в сучасних умовах можливості немає. При дуже низьких показниках цього маркера можуть бути запропоновані програми і з використанням яйцеклітин донора.

Питання
Що таке «сурогатне материнство»?
Відповідь

Програма «сурогатного материнства» дає шанс стати мамами жінкам, у яких видалена матка або є важкі захворювання, при яких протипоказане виношування вагітності. У цих випадках при проведенні ЕКЗ використовуються і яйцеклітини, і сперма безплідної пари. Отримані ембріони переносяться до порожнину матки «сурогатної мами». Вона і виношує протягом дев'яти місяців цю вагітність.