Замовити зворотній дзвінок

Ваша заявка прийнята

Андрологічне відділення

Відділення репродуктивної андрології, засноване в 2012 році, є структурним підрозділом Клініки репродуктивної медицини імені академіка В.І. Грищенка.

Андрологія (від грецького andros - чоловік і logos - наука) - розділ медицини, що вивчає репродуктивне здоров’я чоловіка. Головним завданням андрології є збереження та відновлення репродуктивних функцій чоловіка.

Чоловіче безпліддя - актуальна проблема сучасного суспільства оскільки серед причин, що призводять до безпліддя, чоловічий фактор становить не менше 50%.

У відділенні репродуктивної андрології проводиться дослідження насінної рідини - спермограма. Показники спермограми дозволяють підтвердити або виключити чоловічий фактор як причину безпліддя.

Виходячи з результатів обстеження і даних спермограми фахівці відділення проводять консультації та лікування пацієнтів з різними формами порушення спермоутворення:

  • астенозооспермія
  • олігозооспермія
  • тератозооспермія
  • кріптозооспермія
  • азооспермія

Таким пацієнтам надається спеціалізована медична допомога: медикаментозне лікування, фізіотерапія, масаж простати.

В особливо важких випадках порушення репродуктивної функції, що не піддається медикаментозному лікуванню, проводяться складні андрологічні операції (TESE, TESA), які дозволяють отримати сперматозоїди з тканини яєчка.

У відділенні широко використовується кріоконсервування і тривале зберігання сперми пацієнтів, як з профілактичною метою, так і в ході лікувальних процедур. Кріоконсервування піддають сперматозоїди при важких формах олігоастенотератозоосперміі, спермії, отримані з тестікулярних біоптатів, одиничні сперматозоїди при кріптозоосперміі.

Співробітники відділення репродуктивної андрології - досвідчені фахівці, кандидати медичних і біологічних наук, які стояли біля витоків застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні та в СРСР. Вони є дійсними членами міжнародних та українських асоціацій репродуктивної медицини, беруть активну участь у міжнародних конференціях і симпозіумах.

Фахівці відділення

Запис на прийом